Polub bloga na fejsie!

Newsletter #10 – metodyki CSS: BEM oraz SMACSS

0

Jak w każdy niedzielny wieczór, przedstawiam dziś porcję treści z Newslettera, który pojawił się w ostatni poniedziałek! Poniżej znajdziesz tekst, który rozesłany został przeze mnie 27 marca 2017 roku.

Jeśli chciałbyś w każdy poniedziałek dostawać ode mnie tego typu treść na maila, to pod tekstem znajdziesz formularz rejestracji do Newslettera! Kolejny mailing, z zupełnie nową treścią, już jutro!


Newsletter bloga Na Frontendzie

Witam!

To już 10 raz kiedy wysyłam mój Newsletter w obecnej formie! Ze statystyk widzę, że dobrze się on przyjął, z czego się bardzo cieszę!

W zeszłym tygodniu, jak zwykle, opublikowałem dwa nowe wpisy na blogu. Były one kontynuacją mojej mini-serii o metodykach CSS. Więcej na ich temat oczywiście w dalszej części maila…

Uważni czytelnicy zauważyli, że czwartkowy wpis pojawił się z lekkim opóźnieniem spowodowanym moją chorobą. Spowodowała ona, że w sumie nic ciekawego się wokół spraw blogowych nie wydarzyło… W sumie to nadal nie do końca dobrze się czuję ale myślę, że nie wpłynie to już negatywnie na terminowość publikacji wpisów w przyszłym tygodniu.

Myślę, że nie ma co przynudzać. Zapraszam na główne danie tego Newslettara, a więc przypomnienie wpisów z zeszłego tygodnia oraz porcję ciekawych linków!

Wpisy z zeszłego tygodnia

Poniżej standardowo przypomnienie dwóch ostatnich wpisów jakie pojawiły się na blogu w zeszłym tygodniu.

Jeżeli z jakiegoś powodu przegapiłeś ich pojawienie się, to zachęcam do ich przeczytania!

METODYKI CSS #2 – BEM

Metodyki CSS #2 - BEM

Zgodnie z numerkiem w tytule jest to druga część mojej serii na temat metodyk CSS. Przedstawiłem w niej metodykę BEM – jest to skrót od Block Element Modifier. W skrócie polega ona na dzieleniu kodu HTML na bloki, które z kolei dzieli się na elementy. Do tego dodaje się modyfikatory zmieniające style w zależności od sytuacji. Jest to jedna z najpopularniejszych metodyk CSS!

METODYKI CSS #3 – SMACSS

Metodyki CSS #3 - SMACSS

W czwartek, z drobnym opóźnieniem pojawił się drugi z zeszłotygodniowych wpisów. Była to trzecia część serii na temat metodyk CSS, opisująca metodykę SMACSS (jest to skrót od „Scalable and Modular Architecture for CSS”). W dużym skrócie, metodyka ta dzieli style na stronie na kilka różnych grup: bazowe, layoutu, moduły, stanu oraz tematu. Ogólnie metodyka ta jest mniej precyzyjna od BEM ale myślę, że warto mimo wszystko ją znać.

Linki i rekomendacje ciekawych artykułów

Po przedstawieniu ostatnich wpisów na blog, jak zwykle pora teraz na najciekawszą część tego Newslettera!

Poniżej przedstawiam linki do artykułów, na które natknąłem się w zeszłym tygodniu przeczesując czeluście sieci Internet!

I to tyle na dziś – mam nadzieję, że zeszłotygodniowe wpisy oraz wybrane przeze mnie linki do artykułów przypadły Ci do gustu!

Na koniec jak zwykle: jeśli masz jakieś uwagi, propozycje, skargi związane z tym Newsletterem, pisz śmiało! Każdy głos będzie wzięty pod uwagę!


Nie przegap kolejnego Newslettera!

Kolejny świeży newsletter już jutro – jeśli nie chcesz go przegapić, zapisz się do newslettera już dziś! Na przykład za pomocą poniższego formularza – dodatkowo dostaniesz bonus!:

REACT, REDUX, REACT-ROUTER - KURSY ON-LINE

Chcesz od podstaw poznać tajniki React, Redux oraz react-router? Zapraszam do moich szkoleń on-line:

Przejdź do szkoleń
Google Analytics Alternative