Polub bloga na fejsie!

Newsletter #11 – atomic: design oraz css

0

Jak co niedziela, zapraszam na porcję treści z Newslettera, który pojawił się w ostatni poniedziałek! Poniżej znajdziesz tekst, który rozesłany został przeze mnie 3 kwietnia 2017 roku.

Jeśli chciałbyś w każdy poniedziałek dostawać ode mnie tego typu treść na maila, to pod tekstem znajdziesz formularz rejestracji do Newslettera! Kolejny mailing, z zupełnie nową treścią, już jutro!


Newsletter bloga Na Frontendzie

Witam!

Oto kolejny Newsletter, w którym jak zwykle przedstawiam dwa wpisy z zeszłego tygodnia. Poza tym dorzucam też garść linków do artykułów, na które natknąłem się w zeszłym tygodniu w Internetach. Myślę, że warto do nich zajrzeć!

Jeśli chodzi o sprawy, które mogą Cię zainteresować, to te dwa wpisy, które przedstawiam poniżej to jednocześnie przedostatni oraz ostatni post z serii na temat metodyk CSS. Na pewno dałoby radę znaleźć jeszcze kilka innych, ale moim celem było stworzenie mini-serii, a nie mega-serii…

W sumie to i tak przekroczyłem założony plan ponieważ, początkowo zakładałem opisanie tylko metodyk OOCSS, BEM oraz SMACSS. Myślę, że dorzucenie do tego dwóch wpisów na temat podejść „atomowych” powoduje, że seria ta całkiem dobrze przedstawia najpopularniejsze obecnie podejścia do organizacji stylów CSS.

No nic, nie ma co się dłużej nad tym rozwodzić. Zapraszam do zapoznania się z wpisami z zeszłego tygodnia (jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś) oraz do przejrzenia rekomendacji, które dziś dla Ciebie przygotowałem!

Wpisy z zeszłego tygodnia

Jak już wspomniałem na wstępie, a co stało się już standardem na moim blogu, w zeszłym tygodniu opublikowałem dwa wpisy! Oba należą do serii na temat metodyk CSS. Poniżej znajdziesz linki do nich oraz kilka słów opisu, co się w nich znajduje.

Jeżeli z jakiegoś powodu przegapiłeś ich pojawienie się, to zachęcam do ich przeczytania!

METODYKI CSS #4 – ATOMIC DESIGN

Metodyki CSS #4 - Atomic Design

We wpisie tym przedstawiam metodyką zwaną Atomic Design. Jest ona trochę podobna w założeniu do metodyki SMACSS z tą różnicą, że w porównaniu do niej podział elementów odbywa się od dupy strony odwrotnie, od szczegółu do ogółu. Mówiąc w skrócie: najpierw definiujemy najmniejsze możliwe elementy – atomy. Z nich budujemy większe molekuły. Z molekuł organizmy itd.

METODYKI CSS #5 – ATOMIC CSS (ACSS)

Metodyki CSS #5 - Atomic CSS (ACSS)

Czwartkowy wpis to opis metodyki Atomic CSS (ACSS). Mimo podobnej nazwy, nie ma ona wiele wspólnego z omówioną wcześniej metodyką Atomic Design. Generalnie chodzi tutaj o podział stylów na atomowe kawałki. Skutkuje to tym, że prawie każdy jeden styl CSS zdefiniowany za pomocą tej metody to para właściwośćwartość. I takie malutkie, atomowe klasy CSS wykorzystuje się później w wielu miejscach.

Linki i rekomendacje ciekawych artykułów

Teraz pora na to co tygrysy lubią najbardziej czyli linki do najciekawszych artykułów jakie znalazłem w sieci Internet w zeszłym tygodniu.

Poniżej ich lista wraz z krótkim opisem:

I to tyle na dziś – mam nadzieję, że zeszłotygodniowe wpisy oraz wybrane przeze mnie linki do artykułów przypadły Ci do gustu!

Na koniec jak zwykle: jeśli masz jakieś uwagi, propozycje, skargi związane z tym Newsletterem, pisz śmiało! Każdy głos będzie wzięty pod uwagę!


Nie przegap kolejnego Newslettera!

Kolejny świeży newsletter już jutro – jeśli nie chcesz go przegapić, zapisz się do newslettera już dziś! Na przykład za pomocą poniższego formularza – dodatkowo dostaniesz bonus!:

REACT, REDUX, REACT-ROUTER - KURSY ON-LINE

Chcesz od podstaw poznać tajniki React, Redux oraz react-router? Zapraszam do moich szkoleń on-line:

Przejdź do szkoleń
Google Analytics Alternative