Polub bloga na fejsie!

Newsletter #13 – async/await i polski front-end

1

Za nami tydzień świąteczny… Z tego względu Newsletter pojawił się we wtorek a nie poniedziałek. Nie zmienia to faktu, że jak w każdą niedzielę, przedstawiam jego treść tutaj na blogu! Poniżej znajdziesz tekst, który rozesłany został przeze mnie 18 kwietnia 2017 roku.

Jeśli chciałbyś w każdy poniedziałek dostawać ode mnie tego typu treść na maila, to pod tekstem znajdziesz formularz rejestracji do Newslettera! Kolejny mailing, z zupełnie nową treścią, już jutro!


Newsletter bloga Na Frontendzie

Witam!

Z jednodniowym opóźnieniem spowodowanym świętami (ale jednak) przedstawiam mój cotygodniowy Newsletter! Wydaje mi się, że tym razem było dość ciekawie

Przede wszystkim premierę miał mój projekt, o którym co nieco już ostatnio przebąkiwałem. Chodzi o serwis Polski Front-end czyli agregator blogów i stron na temat front-endu, które pisane są w języku polskim!

Muszę przyznać, że zostałem bardzo miło zaskoczony pozytywnym przyjęciem mojego pomysłu! Pierwszego dnia serwis odwiedziło prawie 3 tysiące unikalnych użytkowników!

Poza tym zgłoszono całkiem sporo blogów, które w większości zostały dodane do serwisu – kilka odrzuciłem bo pisane były przez polaków ale po angielsku.

Ponadto odrzuciłem blogi firmowe – na razie nie wiem jak z nimi postępować, bo to często śliski temat… Muszę chyba zrobić ankietę wśród użytkowników albo wprowadzić specjalne oznaczenie takich blogów. Zobaczymy…

No nic, w najbliższych tygodniach okaże się ile faktycznie osób korzysta z mojego nowego serwisu. Okres ten poświęcę pewnie na poprawę kilku drobnych błędów jakie zostały już wykryte (na szczęście obyło się bez dużego fack-up’u). Później przyjdzie czas na nowe „ficzery” 😉

A tym czasem zapraszam do lektury Newslettera czyli podsumowania zeszłego tygodnia na blogu oraz rekomendacji ciekawych artykułów do poczytania – mam nadzieję, że będzie to dla Ciebie ciekawa lektura!

Wpisy z zeszłego tygodnia

Jeśli chodzi o zeszły tydzień to wyglądał on standardowo czyli pojawiły się na nim dwa wpisy. Poniżej przedstawiam je w paru słowach:

SKŁADNIA ASYNC/AWAIT – NOWY SPOSÓB NA PROMISY

Składnia async/await - nowy sposób na promisy

W poście tym przedstawiłem nową składnię języka JavaScript, dostępną w ramach szeroko pojętego ES6. W skrócie jest to nowy sposób na pisanie kodu asynchronicznego opartego o Promisy.

PRZEDSTAWIAM MÓJ PROJEKT: POLSKIFRONTEND.PL!

Przedstawiam mój projekt: polskifrontend.pl

W sumie to o projekcie Polski Front-End napisałem już sporo powyżej. W tym wpisie po prostu przedstawiłem go szerokiej publiczności czytelników mojego bloga… Przy okazji stał się to najczęściej komentowany wpis na moim blogu…

Linki i rekomendacje ciekawych artykułów

Czas na najciekawszą część Newslettera! Rekomendacje ciekawych artykułów do poczytania, na które natknąłem się przemierzając sieć Internet w zeszłym tygodniu!

I to tyle na dziś – mam nadzieję, że zeszłotygodniowe wpisy oraz wybrane przeze mnie linki do artykułów przypadły Ci do gustu!

Na koniec jak zwykle: jeśli masz jakieś uwagi, propozycje, skargi związane z tym Newsletterem, pisz śmiało! Każdy głos będzie wzięty pod uwagę!


Nie przegap kolejnego Newslettera!

Kolejny świeży newsletter już jutro – jeśli nie chcesz go przegapić, zapisz się do newslettera już dziś! Na przykład za pomocą poniższego formularza – dodatkowo dostaniesz bonus!:

REACT, REDUX, REACT-ROUTER - KURSY ON-LINE

Chcesz od podstaw poznać tajniki React, Redux oraz react-router? Zapraszam do moich szkoleń on-line:

Przejdź do szkoleń
  • Nikos Lawenda

    Ciekawe, czekam jak dalej się to rozwinie

Google Analytics Alternative