Polub bloga na fejsie!

Newsletter #14 – walidacja adresów e-mail

0

Kolejny tydzień za nami! A na jego początku jak zwykle pojawił się Newsletter. I jak zwykle w każdą niedzielę, przedstawiam jego treść tutaj na blogu! Poniżej znajdziesz tekst, który rozesłany został przeze mnie 24 kwietnia 2017 roku.

Jeśli chciałbyś w każdy poniedziałek dostawać ode mnie tego typu treść na maila, to pod tekstem znajdziesz formularz rejestracji do Newslettera! Kolejny mailing, z zupełnie nową treścią, już jutro!


Newsletter bloga Na Frontendzie

Witam!

Kolejny tydzień za nami. Po części leniwy bo w poniedziałek jeszcze były święta – to spowodowało między innymi przesunięcie ostatniego Newslettera na wtorek.

Jeśli chodzi o bloga, to miałem dużo szczęścia bo odezwał się do mnie jeden z czytelników – Tomek Sochacki – który zaproponował napisanie wpisu gościnnego. Mieliście okazję przeczytać go w ostatni czwartek. Zresztą więcej na ten temat poniżej.

Dzięki temu miałem trochę więcej czasu na pracę, w tym między innymi nad moim projektem Polski Front-End. Już niedługo możesz spodziewać się jego pierwszej większej aktualizacji!

W ogóle jeśli chodzi o ten projekt to minął już pierwszy tydzień od premiery. Mogłem więc zaobserwować rzeczywiste statystyki odwiedzin mojego serwisu (pierwszego dnia nie liczę bo to był spory „peek” związany z wpisem na blogu). Jak na razie nie jest źle – serwis odwiedza 300 – 400 unikalnych użytkowników dziennie. Myślę jednak, że trzeba by go zacząć trochę promować i mam na to pewien plan, który wdrożę chyba w tym tygodniu.

Odnośnie Polskiego Front-Endu założyłem też dla niego fanpage na Facebooku – zapraszam do jego polubienia. Będę tam chciał zamieszczać informacje o nowościach w serwisie (jeśli się pojawią) oraz o nowo dodanych blogach itp.

To tyle jeśli chodzi o sprawy około blogowe. Teraz zapraszam na gwoździa programu czyli przedstawienie wpisów (z powodu świąt tylko jednego) oraz rekomendacje ciekawych artykułów do poczytania!

Wpisy z zeszłego tygodnia

Wpis jest tylko jeden ponieważ, w niedzielę i poniedziałek były święta. Wybacz więc ale zamiast pisać posta wolałem konsumować jajka i bigos

Mało tego… nie dość, że wpis jest tylko jeden to nie jest on mojego autorstwa! Lenistwo więc do kwadratu… No ale nic to, w kolejnych tygodniach napewno będzie lepiej!

WALIDACJA E-MAIL ZA POMOCĄ WYRAŻEŃ REGULARNYCH

walidacja e-mail za pomocą wyrażeń regularnych

Wpis ten jest autorstwa Tomka Sochackiego – jego bloga możesz sprawdzić tutaj. Jak można wywnioskować po tytule, pisze on w nim na temat walidacji adresów e-mail. I robi to „lika a boss” czy li za pomocą RegEx’ów! Myślę, że warto przeczytać (jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś), bo całkiem sensownie napisane!

Linki i rekomendacje ciekawych artykułów

No i dochodzimy wreszcie do najciekawszego elementu każdego z moich Newsletterów czyli rekomendacji artykułów na różnych blogach i serwisach, które moim zdaniem warto przeczytać:

I to tyle na dziś – mam nadzieję, że zeszłotygodniowe wpisy oraz wybrane przeze mnie linki do artykułów przypadły Ci do gustu!

Na koniec jak zwykle: jeśli masz jakieś uwagi, propozycje, skargi związane z tym Newsletterem, pisz śmiało! Każdy głos będzie wzięty pod uwagę!


Nie przegap kolejnego Newslettera!

Kolejny świeży newsletter już jutro – jeśli nie chcesz go przegapić, zapisz się do newslettera już dziś! Na przykład za pomocą poniższego formularza – dodatkowo dostaniesz bonus!:

REACT, REDUX, REACT-ROUTER - KURSY ON-LINE

Chcesz od podstaw poznać tajniki React, Redux oraz react-router? Zapraszam do moich szkoleń on-line:

Przejdź do szkoleń
Google Analytics Alternative