Polub bloga na fejsie!

Newsletter #15 – freelance oraz optymalizacja webpacka

0

I jak zwykle w każdą niedzielę, przedstawiam na blogu treść ostatniego, poniedziałkowego Newslettera! Poniżej znajdziesz tekst, który rozesłany został przeze mnie 8 maja 2017 roku.

Jeśli chciałbyś w każdy poniedziałek dostawać ode mnie tego typu treść na maila, to pod tekstem znajdziesz formularz rejestracji do Newslettera! Kolejny mailing, z zupełnie nową treścią, już jutro!


Newsletter bloga Na Frontendzie

Witam!

Jak pewnie zauważyłeś, z okazji długiego weekendu na blogu zapanowała głucha cisza… Niestety jestem tylko człowiekiem i też czasem potrzebuję trochę odpoczynku.

Dlatego też zdecydowałem, że skoro przez ten okres na bloga i tak zajrzy znacznie mniej osób niż zwykle, to wykorzystam to na naładowanie baterii.

Na tych moich „wakacjach”, oprócz bloga ucierpiał też ten Newsletter. W poprzedni, świąteczny poniedziałek nie było tradycyjnego mailingu. Dlatego też, dziś przedstawię wpisy sprzed dwóch tygodni (te, które powinny znaleźć się w ostatnim Newsletterze).

Dorzucę też kilka rekomendacji artykułów, ale trochę mniej niż zwykle ponieważ, tego też nie śledziłem tak intensywnie jak zwykle…

Na szczęście nie wszystko ucierpiało przez wspomnianą przerwę… Jeśli odwiedzasz mój serwis Polski Front-End, to zauważyłeś pewnie, że pojawiło się tam kilka nowych funkcjonalności! Jeśli jeszcze ich nie widziałeś to zapraszam Cię do ich przetestowania!

A tym czasiem zapraszam do lektury Newslettera – mam nadzieję, że będzie on dla Ciebie ciekawy!

Wpisy z zeszłego tygodnia

Jak już wspomniałem, skoro w poprzednim tygodniu nie było ani nowych wpisów ani Newslettera, to tym razem przedstawię wpisy sprzed dwóch tygodni… Oto one:

PRACA JAKO FREELANCER – 4 ZALETY I 4 WADY

praca jako freelancer - 5 zalet i 5 wad

Od prawie pół roku nie pracuję już na standardowym etacie. Zamiast tego, rozpocząłem „karierę” freelancera! We wpisie tym przedstawiam swoje przemyślenia na temat tego rodzaju pracy – jakie widzę wady oraz zalety tego podejścia.

ANALIZA PLIKÓW GENEROWANYCH PRZEZ WEBPACK

analiza plików generowanych przez webpack

W drugim wpisie sprzed dwóch tygodni przedstawiłem sposób na analizę plików generowanych przez webpacka. Dzięki temu podejściu możliwe jest znaczne zmniejszenie objętości „bundli” jakie „wypluwane” są przez to narzędzie!

Linki i rekomendacje ciekawych artykułów

Zwykle wrzucam tutaj popularne artykuły, jakie pojawiły się na oficjalnym koncie Twitterowym bloga. W zeszłym tygodniu hulał tam jednak jedynie wiatr, dlatego też nie mam za wiele treści do polecenia. Coś tam jednak czytałem i tym się z Tobą teraz podzielę:

I to tyle na dziś – mam nadzieję, że przedstawione wpisy oraz wybrane przeze mnie linki do artykułów przypadły Ci do gustu!

Na koniec jak zwykle: jeśli masz jakieś uwagi, propozycje, skargi związane z tym Newsletterem, pisz śmiało! Każdy głos będzie wzięty pod uwagę!


Nie przegap kolejnego Newslettera!

Kolejny świeży newsletter już jutro – jeśli nie chcesz go przegapić, zapisz się do newslettera już dziś! Na przykład za pomocą poniższego formularza – dodatkowo dostaniesz bonus!:

REACT, REDUX, REACT-ROUTER - KURSY ON-LINE

Chcesz od podstaw poznać tajniki React, Redux oraz react-router? Zapraszam do moich szkoleń on-line:

Przejdź do szkoleń
Google Analytics Alternative