Polub bloga na fejsie!

Newsletter #16 – peryferia Apple i hashowanie plików css

0

Kolejna niedziela dobiega końca, czas więc przedstawić na blogu treść ostatniego, poniedziałkowego Newslettera! Poniżej znajdziesz tekst, który rozesłany został przeze mnie 15 maja 2017 roku.

Jeśli chciałbyś w każdy poniedziałek dostawać ode mnie tego typu treść na maila, to pod tekstem znajdziesz formularz rejestracji do Newslettera! Kolejny mailing, z zupełnie nową treścią, już jutro!


Newsletter bloga Na Frontendzie

Witam!

Minął kolejny tydzień, czas więc na mój cotygodniowy Newsletter!

Ze spraw poza blogowych, w tym tygodniu dokonałem aktualizacji wyglądu mojego agregatora blogów front-endowych! Co prawda znalazło się paru malkontentów, którzy skrytykowali nowy wygląd ale trafiło się też kilka rad, które wprowadziłem w życie i moim zdaniem efekt jest bardzo dobry!

Wydaje mi się, że krytyka wynikła przede wszystkim z tego, że zmiana była rewolucyjna – więcej nie będę tego robić w ten sposób. Chyba lepsza jest ewolucja zamiast rewolucji…

Ogólnym zamysłem było aby dać trochę więcej przestrzeni poszczególnym elementom wyświetlanym na stronie. Dzięki temu jest, moim zdaniem, bardziej przejrzyście. Poza tym jasne kolory też robią swoją robotę.

Co prawda faktycznie jest przez to trochę więcej scrollowania ale niestety coś za coś. Poza tym stary wygląd był robiony na kolanie, żeby tylko był. Nowemu poświęciłem znacznie więcej czasu więc na pewno nie będzie powrotu do tego co było. Za dwa tygodnie o starym wyglądzie nikt nie będzie pamiętał!

Poza tym na blogu pojawiły się standardowe dwa wpisy. W jednym z nich zadebiutował mój kolega Kacper Tylenda, który właśnie uczy się programowania! To nie jest ostatnie jego słowo, więc możecie się spodziewać kolejnych jego wpisów na blogu! Bardzo mnie to cieszy, a jeśli Ty również chciałbyś coś u mnie opublikować to zapraszam do kontaktu!

To chyba tyle co chciałem Ci dziś przekazać od siebie. Zapraszam teraz do lektury dalszej części Newslettera – mam nadzieję, że będzie ona dla Ciebie ciekawa!

Wpisy z zeszłego tygodnia

Powyżej wspomniałem, że w zeszłym tygodniu na blogu pojawiły się standardowe dwa wpisy. Oto trochę szczegółów na ich temat:

MAGICZNE PERYFERIA OD APPLE – SUBIEKTYWNA RECENZJA

Magiczne peryferia od Apple

Wpis ten odbiega trochę od ogólnej tematyki bloga ale pomyślałem, że wśród jego czytelników na pewno wielu jest użytkowników sprzętów od Apple. Dlatego tez postanowiłem podzielić się swoimi odczuciami z korzystania z „magicznych” peryferiów od tego producenta.

HASHOWANIE PLIKÓW CSS ZA POMOCĄ GULP

Hashowanie plików CSS za pomocą Gulp

A to już wspomniany wpis gościnny. Przedstawiono w nim sposób na poradzenie sobie z problemem cache’owania plików przez przeglądarki za pomocą dodawania hashów do nazw plików. Wszystko zautomatyzowane za pomocą Gulpa! Polecam przeczytać jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś!

Linki i rekomendacje ciekawych artykułów

Na koniec jak zwykle trochę linków do poczytania (jeśli po raz pierwszy czytasz ten Newsletter to poniżej przedstawiam listę ciekawych artykułów na jakie natknąłem się w zeszłym tygodniu przeglądając internety):

I to tyle na dziś – mam nadzieję, że zeszłotygodniowe wpisy oraz wybrane przeze mnie linki do artykułów przypadły Ci do gustu!

Na koniec jak zwykle: jeśli masz jakieś uwagi, propozycje, skargi związane z tym Newsletterem, pisz śmiało! Każdy głos będzie wzięty pod uwagę!


Nie przegap kolejnego Newslettera!

Kolejny świeży newsletter już jutro – jeśli nie chcesz go przegapić, zapisz się do newslettera już dziś! Na przykład za pomocą poniższego formularza – dodatkowo dostaniesz bonus!:

REACT, REDUX, REACT-ROUTER - KURSY ON-LINE

Chcesz od podstaw poznać tajniki React, Redux oraz react-router? Zapraszam do moich szkoleń on-line:

Przejdź do szkoleń
Google Analytics Alternative