Polub bloga na fejsie!

Newsletter #2 – polecana książka oraz style w React

0

W zeszłym tygodniu zapoczątkowałem na blogu nową tradycję polegającą na tym, że co niedziela przedstawiam tutaj treść newslettera, który pojawił się tydzień wcześniej. Dziś oczywiście kontynuuję tę tradycję – poniżej przedstawiam to co rozesłane zostało przeze mnie 30 stycznia 2017 roku.

Jeśli chciałbyś co poniedziałek dostawać tego typu treść, to pod tekstem znajdziesz formularz rejestracji do Newslettera! Kolejny mailing, z zupełnie nową treścią, już jutro!


Newsletter bloga Na Frontendzie

Witam!

W zeszłym tygodniu na blogu pojawiły się dwa wpisy. Więcej na ich temat znajdziesz w dalszej części tej wiadomości! Oprócz tego jak zwykle sporo działo się na fanpage’u bloga na Facebooku oraz na Twitterze.

Co do Twittera to od piątku zwiększyłem liczbę tweetów do pięciu dziennie! Myślę, że dam radę utrzymać tę częstotliwość (na pewno w dni robocze – z weekendami może być różnie)… Jeśli więc jesteś fanem bloga na Facebooku ale nie śledzisz go jeszcze na Twitterze to zachęcam do tego! Na „fejsa” wrzucam posty tylko dwa razy dziennie (rano i wieczorem), więc możesz się spodziewać, że na Twitterze tych treści będzie sporo więcej!

Ostatnia sprawa organizacyjna związana z blogiem to wprowadzenie obsługi SSL. Być może zauważyłeś, że od czwartku blog dostępny jest poprzez protokuł https://? Ma to na celu zwiększenie bezpieczeństwa serwisu, poprawę zaufania do niego oraz przygotowanie go na zmiany w algorytmach google, które mają promować treści dostępne właśnie z użyciem tego protokołu. Jeśli zauważysz jakieś problemy związane z tą zmianą to daj, proszę znać! Nie chciałbym aby blog przestał być przez to dla kogoś dostępny.

To tyle jeśli chodzi o komunikaty i informacje związane z blogiem. Poniżej jak zwykle przedstawiam wpisy, które pojawiły się na blogu w zeszłym tygodniu. W dalszej części tego maila znajdziesz też najpopularniejsze linki, które udostępniłem w ubiegłym tygodniu na kanałach społecznościowych bloga.

Zapraszam do lektury!

Wpisy z zeszłego tygodnia

Jak już wspomniałem powyżej, w zeszłym tygodniu na blogu pojawiły się dwa nowe wpisy (plus w niedzielę treść poprzedniego newslettera ale jej nie liczę bo dla Ciebie jest ona pewnie znana).

Poniżej przedstawiam te wpisy wraz z opisem, czego dotyczą – jeśli jeszcze ich nie czytałeś to zajrzyj koniecznie!

ENGLISH 4 IT – KSIĄŻKA, NA KTÓRĄ CZEKAŁEM!

english 4 it - książka, na którą czekałem

We wpisie tym przedstawiłem nowość (i jednocześnie bestseller) księgarni Helion czyli książkę pod tytułem „English 4 IT”. Wydaje mi się, że może to być bardzo przydatna pozycja dla każdego programisty – prędzej czy później każdy z nas trafi do firmy, w której pracuje się dla zagranicznego klienta… Znajomość technicznych słów i zwrotów w języku angielskim na pewno ułatwi w takiej sytuacji komunikację i zmniejszy stres związany z pracą w międzynarodowym środowisku…

STYLED COMPONENTS – NAJLEPSZY SPOSÓB NA STYLE W REACTJS?

styled components - nowy sposób na style w ReactJS?

Drugi wpis w zeszłym tygodniu dotyczył Reacta. Przedstawiłem w nim bardzo ciekawą bibliotekę – Styled Components, pozwalającą na tworzenie komponentów odpowiedzialnych jedynie za wygląd aplikacji. Moim zdaniem jest to krok w dobrym kierunku, ponieważ pozwala na całkowite wyeliminowanie z aplikacji plików *.css (czy tam *.scss/*.less itp.). Zamiast tego możliwe jest budowanie interfejsów tylko z komponentów, z których część odpowiedzialna jest za wygląd aplikacji. Koniecznie zapoznaj się z tym tematem ponieważ, moim skromnym zdaniem, jest to przyszłość tworzenia aplikacji React!

Najciekawsze linki z social media

Moja aktywność w social media się nie zmniejsza, a nawet, jak wspomniałem na początku tej wiadomości, zwiększa się (Twitter).

Bardzo mnie cieszy stały wzrost polubień i obserwujących – jeśli jeszcze nie jesteś jednym z nich to oczywiście zachęcam:

tutaj polubisz blog na Facebooku
a tutaj zaczniesz śledzić blog na Twitterze

Poniżej natomiast przedstawiam najpopularniejsze oraz, moim zdaniem, najlepsze linki jakie pojawiły się w tych dwóch kanałach społecznościowych w zeszłym tygodniu:

To tyle na dziś. Myślę, że jeśli dotarłeś aż tutaj to jesteś absolutnie „up to date” jeśli chodzi o to co wydarzyło się wokół bloga Na Frontendzie w zeszłym tygodniu!

Jak zwykle – jeśli masz jakieś uwagi, propozycje, skargi czy zażalenia związane z tym Newsletterem, pisz śmiało! Każdy głos będzie wzięty pod uwagę!

A jeśli podoba Ci się to co robię to dziel się tym, „szeruj” i namawiaj innych do zapoznania się z moim blogiem! Z góry dzięki!!


Nie przegap kolejnego Newslettera!

Kolejny newsletter już jutro – jeśli nie chcesz go przegapić, zapisz się do newslettera już dziś! Na przykład za pomocą poniższego formularza – dodatkowo dostaniesz bonus!:

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA!

Oprócz cotygodniowego maila z podsumowaniem poprzedniego tygodnia otrzymasz też mojego e-booka: Rozmowa Kwalifikacyjna - pytania z podstaw JavaScript

Kolejny Newsletter juz w najbliższy poniedziałek!

Google Analytics Alternative