Polub bloga na fejsie!

Newsletter #3 – coś dla juniorów oraz film na youtube

2

Zapraszam na kolejną porcję treści z zeszłotygodniowego Newslettera! Poniżej przedstawiam wszystko to co rozesłane zostało przeze mnie 6 lutego 2017 roku.

Jeśli chciałbyś co poniedziałek dostawać tego typu treść na maila, to pod tekstem znajdziesz formularz rejestracji do Newslettera! Kolejny mailing, z zupełnie nową treścią, już jutro!


Newsletter bloga Na Frontendzie

Witam!

W zeszłym tygodniu na blogu pojawiły się dwa wpisy! Więcej na ich temat w dalszej części tej wiadomości. Od razu na wstępie napiszę też, że w tym tygodniu prawie na pewno pojawi się tylko jeden wpis… Ostatnio staram się przycisnąć temat mojego szkolenia on-line i chcę się na tym skupić, więc będę mieć trochę mniej czasu na bloga… Na pewno jednak moje minimum, czyli co najmniej jeden wpis tygodniowo, nie jest zagrożone!

Co do szkolenia, to wczoraj podczas biegania obmyśliłem jak to wszystko zrobić i postanowiłem, że podzielę to szkolenie na trzy mniejsze moduły. Dzięki temu pierwszy moduł pojawi się w sprzedaży już niebawem (mam nadzieję), a kolejne dwa w dalszej części tego roku. Myślę, że tak będzie lepiej dla wszystkich – ja przetestuję swój pomysł, a odbiorcy będą mogli szybciej zapoznać się z tym co przygotowałem.

Oczywiście każdy z modułów będzie na początku dostępny taniej, w przedsprzedaży. Podczas tej przedsprzedaży, subskrybenci tego Newslettera dostaną dodatkową zniżkę, będąc więc subskrybentem, zapłacisz najmniej jak to będzie możliwe!

Po wypuszczeniu wszystkich modułów, będą one dostępne pojedynczo oraz w pakietach. Oczywiście kupując w pakiecie będzie taniej niż kupując każdy moduł osobno. Będzie to jednak i tak drożej niż kupując w przedsprzedaży, a szczególnie ze zniżką dla subskrybentów… Myślę więc, że warto być czytelnikiem tego Newslettera!

Taki więc jest aktualnie plan związany z tym przedsięwzięciem… W najbliższym czasie postaram się uruchomić platformę, na której będę chciał sprzedawać moje szkolenia. Wtedy też napiszę o tym coś więcej na blogu!

To tyle jeśli chodzi o sprawy bieżące związane z blogiem. Zapraszam teraz do przejrzenia co ciekawego wydarzyło się w serwisie Na Frontendzie oraz w mediach społecznościowych związanych z blogiem!

Wpisy z zeszłego tygodnia

Tak jak wspomniałem powyżej, w zeszłym tygodniu pojawiły się na blogu dwa wpisy. A właściwie to jeden bo drugi, czwartkowy to tylko zajawka dla video-tutoriala, który pojawił się tego dnia w serwisie youtube.

A tak przy okazji… subskrybujesz już mój kanał na youtube?

Poniżej przedstawiam posty z ostatniego tygodnia wraz z opisem, co zawierają:

JAK ZROBIĆ KROK DALEJ JAKO JUNIOR DEVELOPER?

Jak zrobić krok dalej jako Junior Developer?

Uważam, że to jeden z lepszych i ważniejszych moich wpisów na blogu. Jeśli jesteś Junior Developerem to pewnie zastawiasz się, co dalej – jak pracować, jak podchodzić do swoich zadań, na czym się skupić aby zrobić kolejny krok w swojej karierze. W tym wpisie chciałbym Ci pokazać swoje zdanie na ten temat!

[CASE STUDY #1] KOMPONENT TOGGLE BUTTON W REACT

[case study #1]Komponent Toggle Button w React

Jak wspomniałem wcześniej, wpis jest zajawką do video tutoriala jaki opublikowałem w serwisie youtube. Oczywiście filmik jest osadzony w poście więc można go w nim obejrzeć. Można też zrobić to bezpośrednio w youtube, klikając tutaj. Film przedstawia jak stworzyć komponent Toggle Button, czyli taki dwustanowy suwak, w React. Na jego przykładzie, początkujący adept Reacta dowie się m.in. jak stworzyć komponent, jak go użyć, jak przekazać do niego funkcję, na czym polega wewnętrzny stan komponentu… Myślę, że jest to całkiem przydatna wiedza!

Najciekawsze linki z social media

Ten tydzień był jak zwykle aktywny na Facebooku oraz na Twitterze! Niektóre tygodnie są ciężkie jeśli chodzi o wybór linków do wrzucenia na te kanały społecznościowe, na szczęście tym razem było z czego wybierać!

Poniżej przedstawiam najpopularniejsze i/lub moim zdaniem najlepsze w zeszłym tygodniu linki, jakie pojawiły się w kanałach social media związanych z blogiem Na Frontendzie:

Linki

 • Konkurs Daj Się Poznać! Kolejna edycja super konkursu dla programistów organizowanego przez Maćka Aniserowicza, autora bloga devstyle.pl. Konkurs polega na rozpoczęciu projektu open-source oraz bloga, na którym należy dwa razy w tygodniu opisywać swoje poczynania w projekcie. Uważam, że to świetna inicjatywa, a do tego fajne nagrody!
 • A Beginner’s Guide to Webpack 2 and Module Bundling Moim zdaniem, bardzo fajne wprowadzenie do webpacka. Zawiera wszystko co trzeba wiedzieć: od podstaw konfiguracji, przez pluginy, loadery aż po webpack-dev-server. Warto przeczytać jeśli nie znasz jeszcze webpacka!
 • Setup a React Environment Using webpack and Babel Wpis przedstawiający krok po kroku konfigurację środowiska dla aplikacji w React. Tutaj również pokazane są podstawy webpacka ale też w połączeniu z Babelem. Poza tym jest też co nieco o Yarn. Informacje raczej podstawowe, ale dają ogląd jak wygląda nowoczesny stos technologiczny dla Reacta.
 • Front-End Developer Handbook 2017 Podręcznik każdego front-end developera na rok 2017. Generalnie jest to zebrany w jednym miejscu zestaw linków do przeczytania + porady i wskazówki dla front-end devów. Guzik pobierania znajduje się w prawym górnym rogu, a książka dostępna jest zarówno jako *.pdf jak i *.mobi oraz *.epub! Można też przeczytać on-line, co chyba jest najlepszym pomysłem zważywszy, że to w dużej mierze linki  do innych zasobów.
 • React or Vue: Which Javascript UI Library Should You Be Using? Kolejne porównanie ze świata frameworków JS. Tym razem na przeciw siebie stają React oraz Vue. Myślę, że warto zajrzeć – nie widziałem wcześniej porównania akurat tych dwóch bibliotek – wszędzie tylko ten Angular…
 • npm for Beginners: A Guide for Front-end Developers Sporo informacji na temat npm czyli mendżera pakietów Node.JS. Tekst stworzony pod kątem front-end developerów. Uważam, że zawiera sporo przydatnych informacji.
 • 13 najlepszych bibliotek Javascript do tworzenia wykresów Serwis devcorner.pl lubuje się w różnego rodzaju zestawieniach i listach. Tym razem zaserwowano nam 13 bibliotek, które mogą się przydać przy tworzeniu wykresów.

Podsumowanie

To wszystko co na dziś przygotowałem. Mam nadzieję, że znalazłeś tutaj coś interesującego dla siebie! Życzę udanego tygodnia i do przeczytania w następnym Newsletterze w przyszły poniedziałek!

P.S. Jak zwykle przypominam – jeśli masz jakieś uwagi, propozycje, skargi związane z tym Newsletterem, pisz śmiało! Każdy głos będzie wzięty pod uwagę!


Nie przegap kolejnego Newslettera!

Kolejny świeży newsletter już jutro – jeśli nie chcesz go przegapić, zapisz się do newslettera już dziś! Na przykład za pomocą poniższego formularza – dodatkowo dostaniesz bonus!:

REACT, REDUX, REACT-ROUTER - KURSY ON-LINE

Chcesz od podstaw poznać tajniki React, Redux oraz react-router? Zapraszam do moich szkoleń on-line:

Przejdź do szkoleń
 • Wojtek

  Front-End Developer Handbook 2017 – mistrzostwo, czuję że będę do tej „książki” bardzo często wracał. Już znalazłem kilka tematów w których mam braki i chcę się podciągnąć. Dzięki! 😉

  • nie ma sprawy! btw – dobrze, że napisałeś bo zauważyłem, że link do tego handbooka wrzuciłem po raz kolejny do jutrzejszego Newslettera…

Google Analytics Alternative