Polub bloga na fejsie!

Newsletter #4 – daj się poznać oraz garść rekomendacji

2

Zapraszam na kolejną porcję treści z zeszłotygodniowego Newslettera! Poniżej przedstawiam wszystko to co rozesłane zostało przeze mnie 13 lutego 2017 roku.

Jeśli chciałbyś co poniedziałek dostawać tego typu treść na maila, to pod tekstem znajdziesz formularz rejestracji do Newslettera! Kolejny mailing, z zupełnie nową treścią, już jutro!


Newsletter bloga Na Frontendzie

Witam!

Poprzedni tydzień był dla mnie dość intensywny, na czym niestety ucierpiał trochę blog… Pojawił się na nim bowiem tylko jeden nowy wpis – poniżej trochę więcej na jego temat.

Zeszłotygodniowa intensywność wynika z tego, że zaangażowałem się w pewien projekt jako front-end developer. Powoduje to, że mój kalendarz jest trochę bardziej napięty niż zwykle… Myślę jednak, że dla bloga ostatecznie będzie to z korzyścią ponieważ, projekt tworzony jest w oparciu o Angulara 2. Możecie się więc w najbliższych tygodniach spodziewać wpisu, w którym przedstawię wprowadzeniedo tego frameworka!

Poza tym wciąż intensywnie pracuję nad moim pierwszym video-kursem online. Jak już chyba tutaj wspominałem, chcę uruchomić jego przedsprzedaż do końca marca. Z tego też względu staram się zajmować tym tematem każdego dnia.

W ogóle to chyba dzięki takim intensywniejszym tygodniom mam więcej pomysłów na wpisy – myślę, że fajnie będzie niebawem opisać jak organizuję swoją pracę i jakich narzędzi do tego używam. Co nieco już wiesz, bo przecież pisałem na blogu na przykład o Nozbe. To jednak nie wszystko więc myślę, że fajnie będzie się podzielić tym z Tobą – kto wie, może Cię to zainspiruje?

No nic – to tyle jeśli chodzi o to co się dzieje wokół bloga Na Frontendzie. Czas przejść do głównej części tego maila, a więc wpisów (tym razem tylko jednego) z zeszłego tygodnia oraz moich rekomendacji i ciekawych linków do poczytania!

POLUB BLOGA NA FACEBOOKU!

Chcesz być na bieżąco informowany o nowościach na blogu oraz innych ciekawych treściach? Polub fanpage bloga na Facebooku!

Wpisy z zeszłego tygodnia

No niestety, z uwagi na to co napisałem powyżej, w zeszłym tygodniu pojawił się na blogu tylko jeden wpis… W tym tygodniu obiecuję poprawę i co najmniej dwa wpisy! A tym czasem, zapraszam do zapoznania się z treścią przygotowaną przeze mnie w poprzednim tygodniu:

DAJ SIĘ POZNAĆ 2017 – DLACZEGO WARTO WZIĄĆ UDZIAŁ?
daj się poznać 2017
Od początku do końca lutego trwa rejestracja chętnych do wzięcia udziału w konkursie Daj Się Poznać organizowanym przez Maćka Aniserowicza z bloga devstyle.pl. Konkurs polega na wymyśleniu i pracy nad projektem open-source, commitowaniu go do GitHubaoraz pisaniu dwóch wpisów tygodniowo na blogu stworzonym przez siebie w ramach konkursu. Osobiście gorąco namawiam każdego, a szczególnie front-end developerów, do wzięcia udziału w tym wydarzeniu, a we wpisie tym przedstawiłem swoją opinię na temat tego, dlaczego warto to zrobić!

Warto przeczytać

Miniony tydzień był słaby na blogu Na Frontendzie ale to nie znaczy, że w sieci nie pojawiło się wiele innych ciekawych treści. Większość z nich publikowałem już na moim fanpage na Facebooku oraz na Twitterze. Jeśli je przegapiłeś to nic straconego! Znajdziesz je poniżej:

To tyle jeśli chodzi o poprzedni tydzień. Mam nadzieję, że ten będzie lepszy, szczególnie jeśli chodzi o ilość wpisów… A Tobie życzę udanego tygodnia i ciekawych wyzwań!

Jak zwykle – jeśli masz jakieś uwagi, propozycje, skargi związane z tym Newsletterem, pisz śmiało! Każdy głos będzie wzięty pod uwagę!


Nie przegap kolejnego Newslettera!

Kolejny świeży newsletter już jutro – jeśli nie chcesz go przegapić, zapisz się do newslettera już dziś! Na przykład za pomocą poniższego formularza – dodatkowo dostaniesz bonus!:

REACT, REDUX, REACT-ROUTER - KURSY ON-LINE

Chcesz od podstaw poznać tajniki React, Redux oraz react-router? Zapraszam do moich szkoleń on-line:

Przejdź do szkoleń
 • Prezes

  Hej, fajnie że pracujesz nad video kursem. Możesz coś więcej na jego temat napisać? Przy okazji w ostatnim czasie podjąłeś temat pracy Juniorów, zachęcam Cię do pociągnięcia tematu nieco dalej, może mógłbyś przedstawić kandydatom jak wygląda na co dzień praca juniora? W jaki sposób wejść do zespołu, na jakie zadania może liczyć na początku kariery, jak wogóle wygląda praca w zespole scrumowym i co robić jak sobie z zadaniami nie radzi początkujący programista? Myślę że byłoby to fajne uzupełnienie oraz niejako wprowadzenie do videokursu wprowadzającego do pracy Juniora 🙂

  • Hej!

   Początkowo chciałem zrobić kurs na temat React + Redux od zera. Postanowiłem go jednak podzielić na 3 mniejsze części: w pierwszej przedstawię stawianie od zera środowiska pod taki projekt: webpack, babel, skrypty npm, a do tego główny komponent, routing itp. W kolejnych częśćiach natomiast podstawy React oraz wprowadzenie do Redux.

   Co do juniorów to myślę, że to dobry pomysł żeby ten temat nadal ciągnąć – Twoja propozycja ląduje w pomysłach na wpisy. Co do kursu wprowadzającego do pracy Juniora to nie wiem czy książka JavaDevMatt (http://www.javadevmatt.pl/junior-developer-e-book/) nie załatwia już tej tematyki wystarczająco dobrze 😉

Google Analytics Alternative