Polub bloga na fejsie!

Newsletter #5 – źródła wiedzy Juniora oraz RxJS

0

Zapraszam na kolejną porcję treści z Newslettera, który pojawił się w zeszły poniedziałek! Poniżej znajdziesz wszystko to co rozesłane zostało przeze mnie 20 lutego 2017 roku.

Jeśli chciałbyś co poniedziałek dostawać tego typu treść na maila, to pod tekstem znajdziesz formularz rejestracji do Newslettera! Kolejny mailing, z zupełnie nową treścią, już jutro!


Newsletter bloga Na Frontendzie

Witam!

Tak jak obiecałem poprzednio, ostatni tydzień był blogowo dużo lepszy niż poprzedni. Udało mi się naskrobać dwa wpisy, które zyskały całkiem niezłą oglądalność! Przeczytasz o nich poniżej.

Niestety moje prace nad szkoleniem trochę na tym ucierpiały… Na razie jednak nie zmieniam swojego deadline’u – nadal celuję z tym w koniec marca!

Ze spraw trochę mniej związanych z blogiem to zostałem patronem Mirka Burneiko w serwisie patronite.pl – więcej na temat tego vlogera w sekcji linki i rekomendacje! Jeśli go jeszcze nie znasz to zachęcam do zapoznania się z jego filmami! Moim zdaniem na prawdę świetna robota!

W rekomendacjach znajdziesz jeszcze jednego, świeżego dość vlogera! Ogólnie ostatnio odkryłem youtuba na nowo… Jeśli natknę się tam na jakąś treść, która wyda mi się przydatna dla moich czytelników to będę się tutaj dzielić tymi znaleziskami!

Myślę, że to tyle na ten moment ode mnie – zapraszam do przejrzenia moich ostatnich wpisów na blogu oraz ciekawych linków i rekomendacji!

Wpisy z zeszłego tygodnia

Jak wspomniałem, oba wpisy w zeszłym tygodniu zyskały dużą popularność, szczególnie na moim fanpage na Facebooku. Bardzo mnie to cieszy i daje pozytywnego kopa do dalszej pracy!

Poniżej przedstawiam co też tam natworzyłem w poprzednim tygodniu:

LODASH DLA DANYCH ASYNCHRONICZNYCH CZYLI CO TO JEST RXJS
Co to jest RxJS?
Z tym wpisem wiąże się fajna sprawa: na poniedziałek planowałem zupełnie inny tekst, z którym strasznie się męczyłem. Wtedy to dostałem od jednego z czytelników prośbę o napisanie czegoś na temat biblioteki RxJS w kontekście React + Redux. Bardzo lubię, kiedy czytelnicy sami podrzucają mi tematy – mogę wtedy napisać coś, co ma większą szansę na dobre przyjęcie! Stąd też ten wpis. Co prawda nie do końca spełnia on prośbę – brak w nim React + Redux – ale postanowiłem najpierw po krótce przedstawić tę bibliotekę i dopiero wtedy zająć się tym szczególnym przypadkiem w osobnym poście.

3 ŹRÓDŁA WIEDZY JUNIOR FRONT-END DEVELOPERA
3 źródła wiedzy junior front-end developera

Drugim wpisem w poprzednim tygodniu kontynuowałem serię porad dla Junior Front-End Developerów jaka ostatnio pojawia się na blogu. W poście tym pokazałem trzy źródła wiedzy, z których można czerpać chcąc zostać programistą. Są to: platformy e-learningowe, książki oraz serwisy z video szkoleniami on-line. W każdej z grup przedstawiłem też najlepsze, moim zdaniem, przykłady takich zasobów!

Linki i rekomendacje

Dziś oprócz linków do ciekawych artykułów na jakie natykałem się w przeciągu mijającego tygodnia przedstawię też dwóch youtuberów, których ostatnio regularnie oglądam i mogę z czystym sumieniem polecić!
Może od nich zacznę:

  • MiroBurn – Autorem tego kanału jest Mirek Burneiko. Jest on też autorem kilku blogów, m.in. trzypoziomy.pl. Od prawie roku, kiedy to postanowił zostać youtuberem, publikuje swoje filmy codziennie! Możesz więc, każdego wieczoru, obejrzeć kawałek z życia Mirka i wyciągnąć z tego wnioski dla siebie. Generalnie dużo ciekawej treści motywacyjnej ale też trochę pomysłów na biznes.
  • Maciej Aniserowicz – Tego pana pewnie wielu z Was przedstawiać nie trzeba! Autor chyba najpopularniejszegobloga dla programistów – devstyle.pl – został ostatnio youtuberem! Poniekąd jest to styl znany już ze snapchata, gdzie Maciej także się udziela. Generalnie dużo treści związanej ze światem IT, pracą jako programista itp. Polecam!

A oto zwyczajowa porcja linków do poczytania:

Podsumowanie

I to tyle na dziś! Mam nadzieję, że znalazłeś tu dla siebie coś ciekawego! Jednocześnie zapraszam na wpisy, które pojawią się na blogu w tym tygodniu oraz do przeczytania za tydzień!

Jak zwykle – jeśli masz jakieś uwagi, propozycje, skargi związane z tym Newsletterem, pisz śmiało! Każdy głos będzie wzięty pod uwagę!


Nie przegap kolejnego Newslettera!

Kolejny świeży newsletter już jutro – jeśli nie chcesz go przegapić, zapisz się do newslettera już dziś! Na przykład za pomocą poniższego formularza – dodatkowo dostaniesz bonus!:

REACT, REDUX, REACT-ROUTER - KURSY ON-LINE

Chcesz od podstaw poznać tajniki React, Redux oraz react-router? Zapraszam do moich szkoleń on-line:

Przejdź do szkoleń
Google Analytics Alternative