Polub bloga na fejsie!

Newsletter #7 – redux-saga i kolejne porady dla Juniorów

0

Jak w każdy niedzielny wieczór, przedstawiam dziś porcję treści z Newslettera, który pojawił się w ostatni poniedziałek! Poniżej znajdziesz tekst, który rozesłany został przeze mnie 6 marca 2017 roku.

Jeśli chciałbyś w każdy poniedziałek dostawać ode mnie tego typu treść na maila, to pod tekstem znajdziesz formularz rejestracji do Newslettera! Kolejny mailing, z zupełnie nową treścią, już jutro!


Newsletter bloga Na Frontendzie

Witam!

Za nami kolejny tydzień. Na blogu jak zwykle pojawiły się dwa wpisy (myślę, że taka częstotliwość jest optymalna). Oczywiście więcej na ich temat jak zwykle znajdziesz poniżej.

Z ciekawych rzeczy „około blogowych”: w piątek, 3 marca, miałem okazję uczestniczyć w konferencji WROC# organizowanej przez firmę Objectivity. W firmie tej pracowałem przez kilka lat, była to więc dla mnie okazja do spotkania wielu znajomych osób.

Konferencja była jak zwykle zorganizowana na bardzo wysokim, światowym wręcz poziomie. Co prawda tematyka sesji adresowana była raczej do programistów .NET ale taki front-end’owiec jak ja również mógł znaleźć coś dla siebie (było trochę o Angularze, a nawet React!).

Ogólnie więc muszę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony z wizyty na wrocławskim stadionie. Myślę, że organizatorzy innych konferencji odbywających się w naszym kraju mogą się wiele nauczyć od ludzi, którzy stoją za WROC#!

No nic, dość tych zachwytów… czas przejść do „mięcha” czyli tego co wydarzyło się w zeszłym tygodniu na blogu Na Frontendzie!

Wpisy z zeszłego tygodnia

Jak już wspomniałem na wstępie, na blogu pojawiły się w zeszłym tygodniu dwa wpisy. Pierwszy techniczny, a drugi bardziej „przemyśleniowy”.

Wydaje mi się, że kiedy wpisy pojawiają się w poniedziałki oraz czwartki to jest to najlepsza możliwa częstotliwość i będę chciał przy niej pozostać. Wcześniej próbowałem wpisów trzy razy w tygodniu ale raz, że dla mnie jest to trochę za często, a dwa, że i dla czytelników to też chyba za dużo jak na jeden tydzień…

Poniżej przedstawiam więc dwa zeszłotygodniowe posty:

CO TO JEST REDUX-SAGA?

Co to jest Redux-Saga?

W ostatnim czasie poświęciłem sporo miejsca obsłudze wywołań asynchronicznych w Redux. Najpierw przedstawiłem to zagadnienie z użyciem redux-thunk, potem z RxJS. W tym czasie otrzymałem głosy od czytelników: „a co z redux-saga?”. Wpis ten jest więc odpowiedzią na te pytania!

JAK SIĘ ODNALEŹĆ W PIERWSZEJ PRACY JAKO PROGRAMISTA?

Junior Developer - jak się odnaleźć w pierwszej pracy?

Tym wpisem z kolei, postanowiłem kontynuować serię poradnikową dla Junior Developerów. Już kilka tego typu wpisów pojawiło się do tej pory na blogu (na przykład tutaj oraz tutaj) i cieszyły się one sporym zainteresowaniem. Wydaje mi się więc, że jest to dobry kierunek. Tym konkretnym artykułem, przedstawiłem kilka porad dla młodych programistów, które mają na celu pomóc im odnaleźć się w ich pierwszej pracy na stanowisku developera.

Najciekawsze linki i rekomendacje

Wpisy wpisami ale nie tylko serwisem Na Frontendzie stoi blogosfera webowa. W innych serwisach oraz blogach również pojawiło się sporo ciekawej treści!

Poniżej przedstawiam kilka, według mnie, wartych przeczytania wpisów dotyczących szeroko rozumianego front-endu:

To wszystko co na dziś przygotowałem! Jak zwykle mam nadzieję, że znalazłeś tutaj dziś dla siebie coś ciekawego

Jak już wspomniałem wcześniej – jeśli masz jakieś uwagi, propozycje, skargi związane z tym Newsletterem, pisz śmiało! Każdy głos będzie wzięty pod uwagę!


Nie przegap kolejnego Newslettera!

Kolejny świeży newsletter już jutro – jeśli nie chcesz go przegapić, zapisz się do newslettera już dziś! Na przykład za pomocą poniższego formularza – dodatkowo dostaniesz bonus!:

REACT, REDUX, REACT-ROUTER - KURSY ON-LINE

Chcesz od podstaw poznać tajniki React, Redux oraz react-router? Zapraszam do moich szkoleń on-line:

Przejdź do szkoleń
Google Analytics Alternative