Polub bloga na fejsie!

Newsletter #8 – konferencje oraz autoryzacja react-router

0

Jak w każdy niedzielny wieczór, przedstawiam dziś porcję treści z Newslettera, który pojawił się w ostatni poniedziałek! Poniżej znajdziesz tekst, który rozesłany został przeze mnie 13 marca 2017 roku.

Jeśli chciałbyś w każdy poniedziałek dostawać ode mnie tego typu treść na maila, to pod tekstem znajdziesz formularz rejestracji do Newslettera! Kolejny mailing, z zupełnie nową treścią, już jutro!


Newsletter bloga Na Frontendzie

Witam!

Jak co tydzień, przedstawiam mój cotygodniowy Newsletter! Poza dwoma wpisami, które pojawiły się na blogu, w zasadzie nic więcej ciekawego się nie wydarzyło…

Dlatego też dziś nie będę za bardzo przedłużać i od razu zapraszam na przegląd zeszłotygodniowych wpisów na blogu oraz przedstawienie linków i rekomendacji ciekawych artykułów na jakie się w ubiegłym tygodniu natknąłem.

Zapraszam do lektury – mam nadzieję, że będzie dla Ciebie ciekawa!

Wpisy z zeszłego tygodnia

Jak już wspomniałem na wstępie, a co stało się już standardem na moim blogu, w zeszłym tygodniu opublikowałem dwa wpisy! Poniżej znajdziesz linki do nich oraz kilka słów opisu, co się w nich znajduje.

Jeżeli z jakiegoś powodu przegapiłeś ich pojawienie się, to zachęcam do ich przeczytania!

3 POWODY, DLACZEGO WARTO UCZESTNICZYĆ W KONFERENCJACH

Dlaczego warto uczestniczyć w konferencjach?

Wpis ten został zainspirowany moją zeszło-piątkową wizytą na wrocławskiej konferencji WROC#, o której zresztą wspominałem w poprzednim Newsletterze. Przedstawiam w nim trzy powody, dla których, moim zdaniem, warto uczestniczyć w konferencjach programistycznych! Jeśli nigdy nie uczestniczyłeś w takim wydarzeniu to sprawdź dlaczego warto się (lub swojego szefa) tym zainteresować!

AUTORYZACJA REACT-ROUTER NA BAZIE RÓL UŻYTKOWNIKA

autoryzacja react-router na podstawie ról użytkownika

Autoryzacja użytkownika na podstawie posiadanych przez niego ról to problem występujący w bardzo wielu aplikacjach. Wpis ten przedstawia moją propozycję poradzenia sobie z tym zadaniem w aplikacji React (po stronie klienta) wykorzystującej bibliotekę react-router. Rozwiązanie to pozwala ograniczać dostęp do wybranych „route” aplikacji oraz ukrywać wybrane komponenty. Na bazie tego rozwiązania stworzyłem też bibliotekę dostępną w npm!

Linki i rekomendacje ciekawych artykułów

Wydaje mi się, że jest to najciekawsza część tego Newslettera! Dlatego też dziś będzie tych linków więcej niż zwykle!

Poniżej przedstawiam linki do artykułów, na które natknąłem się w zeszłym tygodniu przeczesując czeluście sieci Internet!

I to tyle na dziś – mam nadzieję, że zeszłotygodniowe wpisy oraz wybrane przeze mnie linki do artykułów przypadły Ci do gustu!

Na koniec jak zwykle: jeśli masz jakieś uwagi, propozycje, skargi związane z tym Newsletterem, pisz śmiało! Każdy głos będzie wzięty pod uwagę!


Nie przegap kolejnego Newslettera!

Kolejny świeży newsletter już jutro – jeśli nie chcesz go przegapić, zapisz się do newslettera już dziś! Na przykład za pomocą poniższego formularza – dodatkowo dostaniesz bonus!:

REACT, REDUX, REACT-ROUTER - KURSY ON-LINE

Chcesz od podstaw poznać tajniki React, Redux oraz react-router? Zapraszam do moich szkoleń on-line:

Przejdź do szkoleń
Google Analytics Alternative