Polub bloga na fejsie!

O mnie

O mnie - moje wesołe zdjęcie!Nazywam się Bartek Dybowski i od 2006 roku jestem programistą – obecnie wyspecjalizowałem się w front-endzie. Przez pierwsze lata mojej „kariery” związany byłem przede wszystkim z technologiami Microsoft .NET. Ze względu na potrzeby firmy w której wówczas pracowałem, tworzyłem głównie aplikacje desktopowe, jednak zawsze ciągnęło mnie w stronę rozwiązań webowych. Od maja 2012 zmieniłem pracodawcę, a ze względu na to, że w nowej firmie, większość projektów realizowana była w technologiach ASP.NET i ASP.NET MVC – mogłem przesunąć nieco obszar, na którym się skupiałem w kierunku, który najbardziej mi odpowiada.

W miarę jak poznawałem technologie webowe i frameworki JavaScript, poczułem potrzebę dzielenia się swoimi spostrzeżeniami z innymi – stąd pomysł na stworzenie tego bloga. Mam nadzieję, że pozwoli on na wymianę doświadczeń między ludźmi, których pasją jest programowanie front-end i technologie webowe. Liczę, że blog ten będzie kolejnym sposobem na poszerzenie wiedzy – Twojej i mojej.

Prywatnie mieszkam we Wrocławiu, dużo czasu staram się poświęcać na sport –  to najlepszy sposób na oczyszczenie umysłu i odreagowanie stresu związanego z pracą.

O blogu

Tak jak wspomniałem wcześniej, poprzez blog przekazuję swoją wiedzę na temat front-endu lub szerzej, web-developmentu. Najcześciej poruszam takie tematy jak:

  • Frameworki JavaScript. Myślę, że jest to „sól” front-endu… Każdy kto pracuje w tej branży prędzej czy później musi poznać jakiś framework. Ja, na tę chwilę, najwięcej piszę o ReactJS, ale możesz również znaleźć tutaj wpisy na temat Angulara. W przyszłości na pewno będę szedł z duchem czasu więc jeśli pojawi się coś ciekawego (na przykład obecnie nowością jest Vue) to na pewno znajdziesz tutaj co nieco także na ten temat.
  • Podstawy JavaScript. Moim pierwszym celem podczas tworzenia tego bloga było przekazywanie wiedzy na temat podstaw. Wiem, że trafia tutaj wiele początkujących, głodnych wiedzy programistów. Staram się nie zostawiać ich samopas – jeśli jesteś taką osobą, to na blogu znajdziesz wiele materiałów na temat absolutnych podstaw języka ale też na temat dobry praktyk, wzorców itp…
  • Moje przemyślenia. Czasem najdzie mnie jakaś bardziej ogólna myśl na temat front-endu. Jeśli ma ona, moim zdaniem, jako taki sens to również zdarza mi się przetworzyć ją na tekst pisany i tutaj opublikować…

To tylko najbardziej główne tematy jakie poruszam na tym blogu. Zachęcam do przejrzenia menu powyżej – działy Programowanie oraz Przemyślenia. Znajdziesz tam więcej kategorii wpisów dostępnych na tym blogu.

Poza blogiem możesz mnie znaleźć…

…w serwisach społecznościowych:

P.S. 1 Zachęcam też do zapisania się na Newsletter – dzięki temu co poniedziałek otrzymasz informacje na temat wpisów, które pojawiły się w poprzednim tygodniu!

P.S. 2 Poza blogiem nafrontendzie.pl, prowadzę również anglojęzycznego bloga frontendinsights.com. Co prawda część wpisów na obu blogach może się pokrywać ale myślę, że warto śledzić oba jeśli nie chcesz niczego przegapić!

Google Analytics Alternative